Jak dopasować kurtynę do wnętrza? Zainspiruj się! - Flowair

Zainspiruj się

Jak aranżować restaurację w detalach?

Przed Tobą interesujące wyzwanie!

Doskonale wiesz, że masz w tym przypadku większą swobodę twórczą niż zwykle. Możesz pomalować strop na czarno. Możesz zastosować niestandardowe wykończenia ścian i podłogi. Śmiało puszczasz wodze fantazji, ponieważ zdajesz sobie sprawę z tego, że do lokalu gastronomicznego ludzie przychodzą nie tylko zaspokoić głód i pragnienie. Przychodzą ze względu na jego klimat, a klimat tworzony jest przez wystrój wnętrza. Aby zapanować nad stylistyką pomieszczenia, planujesz wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Nie zapominasz więc o takich elementach jak kurtyna powietrzna, która nie powinna „krzyczeć” kolorem, ani zwracać na siebie uwagi.

 

Kurtyna model SLIM to idealne rozwiązanie, gdy nie chcesz podkreślać industrialnego charakteru urządzenia. Wygląda łagodnie i nieprzemysłowo, a dodatkowo występuje w różnych wersjach kolorystycznych, dlatego możesz ją zastosować w niemal każdej sytuacji.

 

W przykładowej aranżacji czarna kurtyna jest „ukryta” we wnętrzu. Zastosowany kolor dopasowuje się do drzwi i ram okiennych, podkreślając geometrię pomieszczenia i tworząc nawiązanie do czarnych fragmentów ścian i mebli.


Kurtyna użyta w aranżacji: Slim
Kolor: czarny
Przykładowe wnętrza: restauracja, kawiarnia

Jak zaprojektować industrialne wnętrze?

Projektujesz wnętrze, o którego klimacie decydują naturalne materiały, takie jak drewno i cegła?

W takim przypadku zwracasz szczególną uwagę na to, aby pozostałe funkcjonalne elementy wyposażenia nie zakłóciły w żaden sposób Twojej wizji.
Gdy dobierasz kurtynę powietrzną, dobrym rozwiązaniem jest model SLIM w brązowej wersji kolorystycznej. Jak widać na przykładowej aranżacji, stanowi on atrakcyjny detal i dobrze współgra z pozostałymi elementami starego browaru lub faktorii o przemysłowym charakterze.


Poszczególne warianty kurtyny SLIM pasują do odmiennych wnętrz. Brązowy kolor dopełnia wachlarz kolorystyczny serii, dając Ci pełne możliwości aranżacyjne.

 

Kurtyna użyta w aranżacji: Slim 
Kolor: brązowy
Przykładowe wnętrza: restauracja, pub, browar
 

Jak dobrać kurtynę do szarej tonacji?

Projektujesz wnętrze, ale nie interesuje Cię ani biel, ani czerń?

Jako dominantę kolorystyczną wybierasz kolor szary, ponieważ jest ponadczasowy, uniwersalny – taki, który stanowi doskonałe odbicie do zaakcentowania innych kolorystycznych detali. Jest jednocześnie wyrafinowany i elegancki. Praktyczny i doskonały jako tło, które nigdy się nie nudzi. No dobrze, tylko jaką kurtynę powietrzną do niego dobrać?

 

Jak widać na przykładzie aranżacji, kurtyna powietrzna SLIM w kolorze szarym to doskonałe rozwiązanie. Podczas gdy inna kurtyna byłaby w tej przestrzeni niemiłym zgrzytem, wszystkie elementy wnętrza współgrają ze sobą tworząc w pełni harmonijną przestrzeń.

 

Kurtyna użyta w aranżacji: Slim

Kolor: jasnoszary

Przykładowe wnętrza: lokale usługowe

Jak zaprojektować eleganckie biuro?

Wnętrze biura, gabinetu jest paletą elementów.

W tych pomieszczeniach, w których panuje pewna klasa wyposażenia - umeblowanie, użyte materiały i kolorystyka - kurtyna Slim aspiruje do tego, żeby wejść w relację i stworzyć pewien komplet, pewną spójną całość kolekcji. Ciemny kolor kurtyny podnosi klasę samego urządzenia.

Kurtyna w kolorze antracytowym jest ukryta we wnętrzu. Ten wariant urządzenia może być swobodnie używany w eleganckich, uporządkowanych aranżacjach.

 

Kurtyna użyta w aranżacji: Slim

Kolor: antracyt

Przykładowe wnętrza: hol hotelowy, wejście do biurowca, biuro

Jak operować czystą bielą w pomieszczeniach?

Projektujesz salon fryzjerski. Albo aptekę. Albo po prostu lokal usługowy, w którym kluczowe jest osiągnięcie wrażenia czystości.

Co robisz? Sięgasz po biel.
Białe wnętrze to nie tylko klasyka i doskonałe tło do wydobycia interesujących detali i form, ale również najlepszy sposób na uzyskanie efektu perfekcyjnego zadbania i higieny.
W takim wnętrzu robisz wszystko, aby żaden detal nie zepsuł ogólnego wrażenia. Wybierając kurtynę powietrzną sięgasz więc po taką, która idealnie wpasuje się w stylistykę pomieszczenia.


Taka właśnie jest kurtyna SLIM w kolorze białym. Posiada prostą a jednocześnie wyrafinowaną formę. Nie trzeba jej zabudowywać, ponieważ – tak jak w przykładowej aranżacji – jest elementem współtworzącym design.

 

Kurtyna użyta w aranżacji: Slim
Kolor: biały
Przykładowe wnętrza: kawiarnia, salon fryzjerski, punkt usługowy, gabinet medyczny, apteka